Laatste uren om je korting te scoren! Geldig voor bezoeken t/m 30 mei.
Laatste uren om je korting te scoren! Geldig voor bezoeken t/m 30 mei.
Scoor je tickets voordelig t/m 25 mei. Geldig op bezoeken t/m 30 juni.
Wat zoek je?
De man die techniek, planning en praktijk bij elkaar houdt. En hij is fan van capibara's!
Achter Sky Sifter schuilt een wereld aan kabels, normen, planningen en keuzes die niemand ziet, maar die wél bepalen of een attractie straks mag en kan draaien. In die laag werkt Randy, Manager Technische Dienst. Niet met een boormachine in de hand, maar als directievoerder die de lijnen uitzet, controleert en verbindt.
“Ik sta niet meer dagelijks zelf op de bouwplaats, al heb ik dat jaren gedaan,” zegt hij met een glimlach. “Vraag je het me, dan pak ik zó weer een boormachine. Maar mijn rol nu is sturen, toetsen en zorgen dat alles klopt.”
Van hotelrenovatie naar parkpuzzels
Voordat Randy naar Slagharen kwam, werkte hij in de renovatie van hotels: strak plannen, werken met veel partijen tegelijk en technische beslissingen nemen die lang meegaan. Precies die bagage gebruikt hij nu in het park.
“Ik ben vrij kort in dienst, dus een deel van het voortraject heb ik gemist,” zegt hij. “Maar in de afronding zit ik er middenin.
Wat hij doet bij Sky Sifter
Randy heeft bij Sky Sifter een controlerende, directievoerende rol. Hij kijkt met Maarten en het projectteam mee naar oplossingen voor lastige vraagstukken, bewaakt wet‑ en regelgeving en maakt de vertaalslag naar het managementteam, het Spaanse hoofdkantoor en leveranciers.
“Ik hou ervan als het ingewikkeld wordt,” zegt hij. “Dan wordt het interessant: wat zegt de norm, wat kan er praktisch, en waar vinden we die werkbare oplossing?”
Wekelijks zit hij in het MT‑overleg, en elke week bespreekt hij met zijn eigen team de voortgang over alle lopende projecten. “Communicatie is key. Iedereen moet precies weten wat wanneer gebeurt en waarom.”
83 projecten tegelijk
Wie denkt dat de Technische Dienst alleen met Sky Sifter bezig is, vergist zich. In aanloop naar het seizoen draait de Technische Dienst 83 projecten naast elkaar.
Randy somt op: “Nieuwe toiletten in de Music Hall, Main Street‑gebouwen opknappen zoals bij Wild Wings, nieuwe draaipoorten, de verlichting van het zwembad vervangen, 275 InSmart‑thermostaten plaatsen, zodat we gasten letterlijk een warm welkom kunnen geven, een nieuwe keuken in de Music Hall, een nieuw vaatwasstation bij Big Jake… en volgende week staan er warmtepompen op de planning. En dat is nog maar een deel. Sky Sifter is een groot en zichtbaar project” zegt hij “maar het is één puzzelstuk in een veel grotere technische operatie.”
Tijd, weer en budget
De grootste tegenstanders? Tijd, weer en budget.
“TD werkt altijd met een strakke planning,” zegt Randy. “En dan krijg je sneeuwdagen of leverissues. Dan moet je direct schuiven: red je het op tijd, en wat doet het met de begroting?”
Het hoort bij het vak, vindt hij. “Je kunt niet alles voorspellen. Maar je kunt wel goed organiseren en snel schakelen.”
Keuring, training, TÜV
Het spannendste moment is voor Randy inmiddels geweest: de technische keuring.
“Je vertrouwt erop dat alles goed zit, maar het moment dat je de officiële goedkeuring krijgt… dat blijft spannend.” Ten tijde van dit interview werd in de week ervoor Sky Sifter als attractie goedgekeurd; de operators werden in de week erna getraind. Op 13 en 14 april volgde de TÜV‑keuring van de wachtrij.
“Daarna gaat het om fine‑tunen en overdragen,” zegt hij. “En zorgen dat Operations er elke dag veilig en soepel mee kan werken.”
Waarom hij dit werk leuk vindt
Randy hoeft niet lang na te denken. “Projectmanagement,” zegt hij. “Grote projecten organiseren, technische knopen doorhakken, alles samen laten komen… dat vind ik het mooist. Dit gaat verder dan een storing oplossen. Dit bouwt mee aan het park.”
Wist je dat…
Randy en zijn partner vulpennen verzamelen? Hij heeft er inmiddels zo’n 60
Kortom: Randy bouwt niet met bouten en beton, maar met keuzes en afstemming. Mede daardoor kan Sky Sifter straks elke dag veilig en betrouwbaar kan draaien. “Als alles klopt en het team het overneemt,” zegt hij, “dan is mijn werk geslaagd.